pondělí 1. července 2019

Synchronizace Google kalendáře s Outlook 2019

Synchronizace kontaktů a kalendáře Gmailu s Outlookem 2010/2013/2016/2019

Microsoft Outlook 2019 patří k nejrozšířenějším klientům na správu pošty, i když je propracovaný, tak mu spoustu důležitých funkcí chybí. A proto se mě nedávno jeden známý zeptal, zda je možné synchronizovat jeho kontakty a kalendář z Gmailu (Androidem) s Outlookem. I když to Outlook přímo nenabízí, tak si v tomto článku ukážeme jak na to!
Google kalendář AndroidPo krátkém hledání nejspíše objevíte aplikaci Google Apps Sync for Microsoft Outlook 365, ale zatím se neradujte. Tato aplikace funguje, ale má zásadní omezení:


"Google poskytuje aplikaci Google Apps Sync jen pro platící zákazníky služby G Suite (dříve Google Apps) a pro běžné Gmail účty tato aplikace bohužel nejde použít."
Synchronizace kalendáře Outlook s Google/Gmail/Androidem 

A co když chceme synchronizovat Outlook s kalendáři a kontakty v Gmailu (a také Androidu)? Pro Microsoft a Google to je jedna z věcí na které na nás vydělávají. Bohužel i jejich placené řešení má mnoho nedostatků a omezení.

Podíváme se na řešení od jiné firmy, a tím je plugin pro Microsoft Outlook nazvaný EVO Collaborator for Outlook, který podporuje protokoly CardDAV a CalDAV. Nabízí mnohem více funkcí než řešení od Microsoftu nebo Google.

synchronizace outlook kalendáře s google kalendářem
synchronizace outlook kalendáře s google kalendářem

Tento plugin ECO 2.0.81 má jen 6.8MB a s tímto malým pluginem ECO můžeme jednoduše synchronizovat kontakty a kalendáře mezi Outlookem a Gmailem a to oboustranně. Používá technologii CardDAV a CalDAV, a proto podporuje i jiné poskytovatele než Gmail. Poté můžeme jednoduše provádět změny jak v Gmailu, tak i v Outlooku. Změny uvidíme v obou klientech a nemusíme se bát o ztrátu dat.  

Co je protokol CardDAV a CalDAV

sync google calendar to outlook
Protokoly CardDAV a CalDAV jsou nyní standardem definovaným IETF RFC pro služby kontaktů a kalendářů. Google (a také Yahoo, Kerio, a další) používají tyto protokoly pro přístup k informacím týkajících se vašich kalendářů a kontaktů.

Jak synchronizovat Google kalendář s Outlookem 2019


Synchronizace vašeho Gmail účtu pomocí pluginu EVO Collaborator for Outlook je velmi jednoduchá. Stačí postupovat podle následujících kroků:

 1. Nejdříve stáhněte ECO (EVO Collaborator For Outlook) z oficiálních stránek.Plugin musíte nainstalovat jako administrátor (Klikněte pravým tlačítkem myši na instalační soubor a zvolte Spustit jako administrátor)
 2. Spusťte Microsoft Outlook 2013-2019 a klikněte na záložku EVO v horním panelu (v Outlook 2007 to je příkazový panel a v novějším Outlook 2010 a 2013 to je pás karet).

 3. Plugin je přeložen do mnoha jazyků a také do češtiny. Klikněte na Nastavit profil (Configure profiles) a v levém sloupci zvolte šestý profil (Gmail). Do kolonky Emailová adresa nebo uživatelské jméno (Full e-mail address or username) zadejte vaší emailovou adresu pro Gmail a dole klikněte na tlačítko TEST.

 4. Protože Gmail používá pro přihlášení do účtu metodu Oauth zobrazí se okno pro potvrzení vašeho uživatelského jména a heslo. V otevřeném okně zadejte vaše heslo a klikněte na tlačítko pro přihlášení a pokračujte.

 5. Po úspěšném přihlášení klikněte na Uložit (Apply), a poté na Storno (Quit) pro uzavření okna. Nyní je nastavení dokončeno a nově přidané kontakty a události v kalendáři se budou automaticky synchronizovat. A to oboustranně - jak z Gmailu do Outlooku, tak také z Outlooku do Gmailu. Pokud se přihlašujete do Gmailu účtu přes telefon (Android nebo iOS), tak veškeré změny provedené v aplikaci na telefonu se také projeví v Outlooku.

Jak již jsem zmínil, protokoly CardDAV a CalDAV jsou běžně používané a standardní protokoly. Kromě již zmíněného Gmailu také funguje s mnoha dalšími aplikacemi, služby a poskytovali, kteří používají CardDAV/CalDAV. Například Yahoo, Kerio, Baikal, NextCloud.

 

Chcete mít vlastní cloud pro emaily?


Gmail je skvělý nástroj pro jednotlivce, ale není nejlepší pro firemní prostředí s mnoha uživateli a daty. Pro malé firmy je velice drahý a mnoho firem chce mít kontrolu nad vlastními daty. Je bezpečné dávat všechno do cloudu?

EVO Mailový server

Firma vyvíjející tento plugin do Outlooku, také nabízí vlastní řešení emailového serveru. Stáhnutí a instalace EVO Mail Serveru je naprosto jednoduchá. Po vytvoření vašeho vlastního serveru můžete přijímat a posílat emaily, vytvářet kalendáře, kontakty, a úlohy. Samozřejmě k nim můžete přistupovat přes Outlook nebo přes webové rozhraní. Existuje mnoho různých řešení, a EVO Mail Server určitě patří mezi ty lepší.


2020.08.01

65 komentářů:

 1. Tak bohužel jsem se zasekl hned v bodě 3). Test hlásí timed out ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude problém nekde na strane Google a vašeho pripojeni. Vyzkousejte to ještě jednou, urcite by to mělo fungovat.

   Vymazat
 2. Tak jsem taky zkusil v domění "když se podíváme na řešení od jiné firmy abychom nemuseli platit Microsoftu" Po instalaci naběhla TRIAL verze. Takže asi nebude zadarmo :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zadarmo není, ale podle moji zkusenosti je levnejsi a vyhodnejsi oproti ostatním resenim. Oproti jinym se jedna o casove neomezenou licenci.

   Vymazat
 3. Tak tak... 29,9 USD za rok :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cena je 29 USD ale není to na rok, ale za casove neomezenou licenci, takze to vyjde nakonec mnohem levneji nez porizeni Google Apps for Business. Výhodou je, ze podporuje většinu poskytovatelu, protoze většina ma protokol CardDAV a CalDAV. Nejlepsi vyzkoušet a uvidíte, zda se vam bude hodit. Mozna vam to i firma proplati :)

   Vymazat
 4. lze takto synchronizovat i onlinovou verzi kalendáře na www.outlook.com ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podpora pro online verzi kalendáře outlook.com existuje, bohužel Microsoft má mnoho omezení (například synchronizace jen některých informací z profilů v kontaktech, přístup k událostem jen v určitém intervalu, a další).

   Vymazat
 5. Vážení,
  ten EVO colaborator funguje, ale zjistil jsem, pokud se nepletu,že to neumí vzájemně mezi sebou synchornizovat skupiny, které máte vytvořené ať už v Gmailu nebo v Outlooku, což je docela podstatná věc. Jakoby to ty skupiny vůbec neregistrovalo. Nebo to jde někde nastavit a já to nenašel ? Jestli jsem to někdo řešil. Budu rád za odpověď. Děkuji B.Brejcha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh,
   zjišťoval jsem to a synchronizace skupin nejde a bohužel se jedná o restrikci stavenou přímo Googlem a omezení na synchronizaci všech kontaktů. Budeme muset počkat zda Google změní názor a uvolní tuto funkcionalitu.

   Vymazat
 6. nezobrazují se mi události z outlooku do gmailu. Když potvrdím přihlášení do google ve vyskakovacím okně, napíše mi to nějaký kod, který mám po přepnutí do aplikace někam zkopírovat a já nevím kam. nevíte, prosím, co stím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,

   kód, který máte napsat do aplikace řešit nemusíte (v okně generovaném Google to je sice napsané), ale aplikace si ten kód získá automaticky. Pro dokončení stačí jenom okno zavřít.

   Zobrazení stávajících událostí z Outlooku v Google není provedeno automaticky (automaticky se synchronizují jen nově vytvořené události). Pro nahrání již existujících událostí je nutné provést O2C Copy, která tyto události nahraje (stačí provést jen jednou, protože nové události se již budou nahrávat automaticky). Nastavení je popsáno zde: http://www.evomailserver.com/support.php?path=Configuring EVO/EVO Collaborator for Outlook/Návod nastavení ECO

   Napište pokud by s tím byl stále problém.

   Vymazat
 7. Z nějakého důvodu mi sice funguje synchronizace směrem z Google kalendar do Outlooku ale ne naopak, pokud napíšu poznámku v Outlook, tak se mi nezobrazí v Googlu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po nastavení se automaticky provede záloha a synchronizace z Goole do Outlooku, ale stávající události v Outlook kalendáři nebudou nahrány na Google. Je potřeba provést jeden krok, a to nastavení O2C Copy, který nahraje současné schůzky a údaje z Outlooku na Google. Stačí postupovat podle tohoto návodu: http://www.evomailserver.com/support.php?path=Configuring EVO/EVO Collaborator for Outlook/Návod nastavení ECO

   Nově přidané události se již budou zobrazovat. Pokud s tím stále máte problém napište a vyřešíme to.

   Vymazat
  2. Dobry den, resim tentyz problem. Udalosti nove vytvarene v Outlooku se nezobrazuji v Google. Uvitam pomoc. Dekuji. Matej Lejsal

   Vymazat
  3. Dobry den,

   (1) udalosti, ktere se vam nezobrazuji jste vytvoril az po nainstalovani a nastaveni EVO? Pokud se jedna o drive vytvorene udalosti, postupujte podle navodu vyse pro synchronizaci.

   (2) Pokud se jedna o udalosti vytvorene po instalaci a nastaveni EVO je mozne ze dane udalosti vytvarite do slozky, ktera neni EVO monitorovana a proto se nesynchronizuji. Podivejte se, jak mate EVO nastavene a kam udalosti vytvarite.

   Diky

   Vymazat
 8. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda aplikace synchronizuje pouze hlavní kalendář google a nebo všechyn kalendáře pod účtem google? Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den,
   aplikace dokaze synchronizovat nekolik google kalendaru.

   Pri nastaveni profilu si vyberte jaky kalendar chcete synchronizovat. Pokud chcete synchronizovat vice nez jeden kalendar, staci vytvorit nekolik profilu a u kazdeho vybrat jiny kalendar. Pote se budou vsechny profily automaticky synchronizovat a vsechny vase kalendare zustanou aktualni.

   Vymazat
 9. Dobrý den, po přihlášení k účtu gmail se mi ukázalo okno s naápisem
  Zkopírujte prosím tento kód, přepněte do aplikace a vložte jej:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den,
   kopirovat nic nemusite - jedna se o standardni text pri google prihlaseni, nicmene aplikace si tento kod zjisti automaticky.

   Staci se tedy prihlasit a kdyz se toto okno zobrazi, tak ho zavrete (kod bude jiz automaticky nacten) a to je vse :D Vse by melo fungovat.

   Vymazat
 10. Tomu, kdo nechce platit Microsoftu nebo Googlu, navrhujete, ať zaplatí třetí straně. Tady je řešení zadarmo:
  http://sourceforge.net/projects/googlesyncmod/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedna se o jednu z moznych reseni. Google vyzaduje platbu kazdy rok, tato aplikace ma casove neomezenou licenci a zaroven se da vyuzit i pro synchronizaci s dalsimi ucty, napriklad i s ucty na Synology nebo OwnCloud co mnoho mensich firem pouziva pro svoje reseni.

   Pokud vyuzivate jen Gmail, tak muzete zkusit aplikaci co navrhujete, ja ji vyzkousenou nemam, tak nevim jake ma funkce a co umi. Diky za radu, podivam se na ni.

   Vymazat
  2. Synchronizuje pouze kontakty, ale ne kalendář.

   Vymazat
  3. Dobry den,
   pravdepodobne mate v Gmailu nekolik kalendaru a pri nastaveni jste nezvolil, ktery kalendar chcete synchronizovat. Podivejte se znovu do nastaveni a vyberte, ktery z kalendaru chcete synchronizovat. A vse by melo fungovat :)

   Vymazat
 11. Nainstaloval jsem to, zatím to vypadá OK, kdo mě prodá licenci, až vyprší trial verze?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   licence se dá zakoupit na oficiálním webu EVO - https://cz.evomailserver.com/purchaseECO.php

   Zaplacení přes účet PayPal nebo MasterCard a VISA karta a po zaplacení přijde email s licenčním číslem.

   Vymazat
 12. Dobry den,z Google do Outlooku OK. Opacne (z Outlooku do Google) nikoliv (udalosti vytvorene az po nastaveni Evo) mate nekdo reseni? Diky MLE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,

   jak zmiňujete kontakty a kalendáře se automaticky synchronizují až po nastaveni EVO. Ale existuje možnost jak přenést dříve vytvořené kontakty a události z Outlooku do Google - jedná se jen o jeden extra krok. Jedná se o funkci O2C (Kopírovat Outlook na Cloud), která je popsána od kroku 13 v oficiálním návodu na EVO na http://www.evomailserver.com/support.php?path=Configuring EVO/EVO Collaborator for Outlook/Návod nastavení ECO

   Pokud byste k tomu měl nějakou otázku, napište.
   Jakub.

   Vymazat
  2. Zkopírujte celou následující řádku pro odkaz (i s mezerami):

   http://www.evomailserver.com/support.php?path=Configuring%20EVO/EVO%20Collaborator%20for%20Outlook/N%C3%A1vod%20nastaven%C3%AD%20ECO

   K návodu se také dostanete ze stránky https://cz.evomailserver.com/download.php a kliknutím na Návod nastavení ECO

   Vymazat
 13. Zdravím, momentálně to zkouším a mám problém, V Outlooku 2010 mám svátky a v Google taky, ty už tam byly. Po synchronizaci mám teď u každého dne svátek zapsaný dvakrát, nevíte, jak se toho zabavit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsou ty svátky v Googlu náhodou samostatný kalendář?
   Pak by mělo stačit ho celý vyhodit pryč (příp. schovat).

   Vymazat
  2. Tak jak říká Martin. V google jsou svátky jako samostatný kalendář (každý stát má vlastní kalendář, protože svátky jsou samozřejmě odlišné), tak bude stačit tento kalendář smazat v nastavení Google.

   Vymazat
 14. Zvládá tato synchronizace kategorie (u kontaktů i kalendáře),
  příp. i jejich barvy;
  a zvládá kontakty z outlooka?
  Přenáší u kontaktů také pole firma a "uložit jako"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den,

   - synchronizace kategorii to umi
   - barvy se nesynchronizuji
   - kontakty z Outlooku se synchronizuji
   - pole firma se synchronizuje
   - co myslite tim ulozit jako?

   Jakub

   Vymazat
  2. Jakub, mne to nesynchronizovalo kategórie. čo mám urobiť, aby som ich synchronizoval?

   Vymazat
 15. Dobrý den,
  píšete "Pri nastaveni profilu si vyberte jaky kalendar chcete synchronizovat..."
  Dám Nastavit profil a kde prosím je ta možnost výběru?
  Děkuji Libor

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den Libore,
   zde je odkaz na navod pro nastaveni: http://blog.evomailserver.com/cestina/
   V kroku 10 je obrazek s ikonkou slozky na kterou kliknete pro vyber kalendare.

   Vymazat
 16. Vladimír Kovář
  Nainstaloval jsem EVO ale nesynchronizují se mě úkoly. do url: pro úkoly se nedoplnil odkaz. Používám outlook.com

  děkuji
  Vlaďa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V soucasne dobe synchronizace ukolu s outlook.com nefunguje, protoze Windows Live API od Microsoftu, kterou outlook.com pouziva tuto funkci nepodporuje. V blizke dobe ale bude pridana podpora pro Office365, ktery toto jiz bude podporovat.

   Vymazat
 17. Dobrý den, bohužel mě oboustranná synchronizace nefunguje, při změně v kalendáři ve které nebyla událost vytvořena, se synchronizace nekoná. Pepa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud mate nastaveno, aby EVO sledovalo kalendar, tak by to melo fungovat. Je mozne, ze nemate v EVO nastaveno, aby dany kalendar sledovalo a proto to nesynchronizuje nazpatek.

   Pokud je vse nastaveno a dochazi k chybe, tak poslete log na podporu a oni se na to podivaji. Log najdete zde:

   C:\Users\jmeno-uzivatele\Documents\Evo Collaborator Outlook\EvoCollaboratorOutlookSettingsFolderMonitor.log

   Vymazat
 18. Bohužel jak koukám přestala podpora fungovat....

  OdpovědětVymazat
 19. Me to hlasi pouze Trial Mode, ktery je free jen na 7 dni. Zda se, ze uz to neni free, a tedy neaktualni info

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, licence je na 7 dni na vyzkouseni vsech funkci, pote je nutno zakoupit.

   Vymazat
 20. zdravím.
  aplikaci jsem testoval v trial modu a doopravdy vše funguje na výbornou.
  Měl bych jeden dotaz k licenci. bod D.
  Jestliže na nějakém PC/NB deaktivuji licenci a pak ji na tom samém zařízení opět aktivuji - bude funkční ??
  (nebo je to myšleno že deaktivuji a např. přeinstaluji PC/NB a pak následně aktivuji ?)

  Všeobecné smluvní podmínky:
  d. Po deaktivaci licence již nebude EVO Collaborator for Outlook fungovat na deaktivovaném počítači.

  děkuji za odpověď Zdeněk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry den Zdenku,

   je to mysleno tak, ze licence funguje na jednom pocitaci ve stejnou dobu. Po deaktivaci ji muzete znovu aktivovat na jinem nebo na stejnem pocitaci. Tedy pokud chcete napriklad preinstalovat system nebo zmenit pocitac.

   Vymazat
 21. Zdravím. Jaký je postup u O365 ?Děkuji. Robert

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Office 365 funguje naprosto stejně jako Office 2016. Nainstalujete plugin, nastavíte podle návodu a vše bude fungovat.

   Vymazat
  2. a umí synchronizovat Z Outlooku do Gmailu ? naopak nepotřebuji

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 22. Když si program nainstaluji (a zakoupím licence) na dva počítače, bude fungovat synchronizace kalendářů i takto trojstranně, tzn. že z jednoho PC se aktualizuje můj kalendář na Google a odtamtud se následně bude aktualizovat i kalendář v Outlooku na druhém PC?

  OdpovědětVymazat
 23. Přesně tak jak popisujete. Zakoupíte dvě licence (jednu na každé PC) a nainstalujete a nastavíte. Poté synchronizace bude probíhat mezi oběma PC a Google účtem.

  OdpovědětVymazat
 24. Zakoupil jsem dvě licence, nainstaloval na 2 PC a vše funguje k plné spokojenosti. Mohu doporučit.

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 26. Dobry den, nainstaloval jsem si EVO Collaborator for Outlook. Bohuzel nejde mi prave to, kvuli cemu bych si chtel tento dplnek poridit. Probiha jen jednostranna synchronizace, Tzn. ze vidim jen v Outlooku druhy (google) kalendar k tomu stavajicimu. Kdyz zadam do googl kalendare udalost, tak ji v Outlooku mam. Do google kalendare se mi ale zadna udalost nepropsala. Muzete mi poradit, jak dostat Outlook udalosti do googlu a tim padem do meho mobilniho telefonu?
  Dekuji predem.

  OdpovědětVymazat
 27. Dobrý den, synchronizace mi funguje výborně oboustranně při vytváření událostí, ale nefunguje při mazání - při smazání události v jednom kalendáři ve druhém zůstane. Můžu to někde nastavit?

  Děkuji

  OdpovědětVymazat
 28. Tak už jsem zjistil, že problém se týká pouze událostí, ke kterým mě do googlu pozval někdo z jiného kalendáře. Mazání událostí vytvořených ve vlastním googlu i outlooku se synchronizuje dobře,

  OdpovědětVymazat