středa 11. března 2015

Synchronizace kontaktů a kalendářů mezi iCloud a Outlook

synchronizace kalendáře outlook s iphone


Nedávno se mě jeden známý zeptal, zda je možné synchronizovat jeho kontakty a kalendáře z iCloudu (iPhone) do Outlooku, protože iCloud někdy nefunguje. Odpověď je překvapivě ano, a v tomto článku si ukážeme jak použít EVO Collaborator for Outlook (zkráceně ECO)!ECO je plugin pro Outlook pro CardDAV a CalDAV

S velikostí méně než 5.6 MB můžeme s ECO jednoduše provádět dvousměrnou synchronizaci kontaktů, kalendářů a úkolů mezi službami, které používají CardDAV/CalDAV a Outlookem.

Co je vlastně CardDAV a CalDAV?
CardDAV a CalDAV jsou standardní API protokoly od IETF pro kontakty a kalendáře. Apple používá tyto protokoly pro správu kontaktů a kalendářů mezi svými zařízeními.

Jak na to? 

Synchronizace s EVO Collaborator for Outlook je naprosto jednoduchá:

 1. Nejdříve stáhněte ECO z oficiálních stránek a nainstalujte ho jako administrátor.


 2. Spusťte Outlook a klikněte na panel EVO v horním pásu karet.
 3. Klikněte na Configure profile(s).

 4. Zvolte druhý profil pro nastavení iCloud. Zadejte vaše uživatelské jméno a heslo.

 5. Po dokončení budou data z vašeho účtu iCloud vždy ve vašem Outlooku.


Vytvořte si vlastní cloud!

iCloud je skvělý nástroj pro jednotlivce, ale není to nejlepší pro firmu s mnoha uživateli a daty. Proč nemáte svůj vlastní emailový server pro vaši společnost?

EVO Mail Server

Stáhněte si a nainstalujte EVO Mail Server spolu s pluginem CardDAV a CalDAV (ECA). Po dokončení budou vaše kontakty, kalendáře, a úlohy z Outlooku synchronizovány. Toto řešení je jedno z dobrých řešení, které jsou k dispozici.


5 komentářů:

 1. Není zač. Kdyby byla nějaká otázka, ptejte se.
  -Jakub

  OdpovědětVymazat
 2. chcem sa opýtať, keď pridám udalosť v iphone automaticky sa mi zobrazí aj v outlooku? a tak isto to platí aj naopak, keď pridám udalosť do kalendára v outloku zobrazí sa mi aj v iphone? ďakujem za odpoveď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak. Pokud pouzivate iCloud, tak muzete synchronizovat kalendar a ukoly mezi iCloud uctem v iPhonu a Outlookem. Rozsireni EVO si nainstalujete do Outlooku a pote vam bude automaticky synchronizovat (musite mit samozrejme Outlook spusteny, aby synchronizace probihala).

   Vymazat
 3. Jen je škoda, že neříkáš, že to stojí 30 dolaru na jeden komp.

  OdpovědětVymazat