středa 11. března 2015

Chyba 2016 při používání Google Calendar Sync?

Chyba 2016 při používání Google Calendar Sync?

Ti z vás, kteří využívají výhod Google Calendar Sync jsou určitě od 8.ledna 2014 velice překvapeni. Proč? Google tuto službu nečekaně zrušil. 
Pokud používáte klient na telefonu, máte verzi Google Apps for Business, Education nebo Government, tak řešení naleznete jednoduše. Ale co všichni ostatní uživatelé, kteří používají Outlook? Všechno co vidíme je hláška Chyba 2016!Udělal jsem malý průzkum a našel jsem tři možná řešení, která popisuji níže.


  1. EVO Collaborator for Outlook - $29.99 – 
    Možnost vytvoření až sto profilů, které používají službu CardDAV/CAlDAV – to není jen Google, ale také iCloud, Yahoo!, SabreDAV, Zimbra, OwnCloud a EVO Mail Server. Jediné, co je nutné po instalaci udělat je zadat uživatelské jméno a heslo. Synchronizace probíhá okamžitě při jakékoliv změně profilu, při úpravách kontaktů, kalendáře a úkolů. Také každých 300 sekund dojde k automatické synchronizaci. Jedna z výhod je synchronizace z cloudu do cloudu.
  2. Bynari WebDAV Collaborator - $29.00 – 
    Po nainstalování je nutné vyplnit deset políček pro každý profil, který chceme přidat. Trošku složité pro nastavení. Nepřišel jsem na to, jak nastavit typ synchronizace. Mezi výhodu patří plán synchronizace. Pokud víte, co přesně chcete nastavit, bude to pro vás dobré řešení.
  3. ICal4OL 17 EUR – 
    Složitější na nastavení než Bynari. Rozhodně pokročilé a flexibilní řešení, ale musíte znát hodně technických výrazů. Po pár minutách nastavování jsem to vzdal, protože nejsem žádný IT odborník a jen obyčejný uživatel a velkém množství nastavení jsem se ztratil.
Google nám to dělá docela složité, pokud nechceme využít jejich placené řešení, ale nemusíme zoufat, pořád existují jiné a levnější způsoby, jak dosáhnout toho, co chceme. Nevzdávejte to!


  

Žádné komentáře:

Okomentovat