pátek 22. ledna 2016

Synchronizace Exchange kalendáře s Google kalendářem

Synchronizace Exchange kalendáře s Google kalendářem

Podíváme se na následující situaci:
"Chtěli byste mít synchronizovaný váš Google kalendář s firemním kalendářem Exchange pro jednodušší správu jednoho kalendáře místo dvou."
Zní to jednoduše, ale je to složitější protože jak kalendář služby Exchange, tak Google kalendář používají odlišný protokol narozdíl od standardu CalDAV. 

Existuje několik aplikací třetích stran pro Outlook, které nám tento problém vyřeší a pomohou synchronizovat oba kalendáře do jednoho kalendáře v Outlooku.

Podíváme se na následující řešení od třetí strany - EVO Collaborator for Outlook je plugin do Outlooku pro správu CardDAV a CalDAV.

Velikost instalačního souboru ECO je jen 5.6MB. Po instalaci a nastavení můžete v Outlooku synchronizovat kontakty, a také kalendáře z vaše účtu Exchange s Google pomocí protokolů CardDAV a CalDAV. A to obouma směry.

Co je CardDAV a CalDAV?

CardDAV a CalDAV jsou standardní protokoly pro kontakty a kalendáře. Google a mnoho dalších poskytovatelů používá tyto protokoly pro správu uživatelských insformací.
Jak nastavit synchronizaci Google kalendáře s účtem na Exchange serveru
Práce s ECO je jednoduchá: 

  1. Předpokládám, že již máte nastaven váš Exchange účet, který používá výchozí složky Outlooku pro ukládání emailů, kalendářů, kontaktů a úkolů.
  2. Stáhněte ECO z oficiálních stránek EVO. (instalaci spusťte jako administrátor)
  3. Spusťte Outlook a klikněte na záložku EVO v horním panelu (v Outlook 2007 se nazývá panel příkazů, který se nově jmenuje pás karet v Outlooku 2010, 2013 a 2016).

  4. Klikněte na Nastavit profil a zvolte Profile #6. Zadejte vaši emailovou adresu pro účet Google do políčka Emailová adresa nebo uživatelské jméno.

     
  5. V položce Možnosti synchronizace nastavíte složky pro kontakty, kalendář a úkoly. Zvolte vaše výchozí složky Outlooku, stejné jako jsou používány pro váš Exchange účet.
  6. Klikněte na tlačítko TEST. Zobrazí se okno s autorizací OAUTH pro přihlášení do Google. Přihlašte se a pokračujte.
  7. Po dokočení klikněte na Uložit pro uložení změn. Poté klikněte na Storno pro zavření okna s nastavením. Nově přidané kontakty, kalendáře, úkoly budou nyní automaticky synchronizovány s Google oběma směry. 

A nyní dobrá zpráva na konec – koncem roku 2015 Microsoft přesunuje Outlook.com na Office365 a veškeré vaše účty na Outlook.com jsou zárověn účty serveru Exchange. Tedy, jestli máte účet na Office365, Hotmail nebo Outlook.com můžete použít aplikaci Outlook pro synchronizaci kontaktů, kalendářů a úkolů mezi Gmailem a účtem Exchange.

Žádné komentáře:

Okomentovat