úterý 26. ledna 2016

Synchronizace kontaktů a kalendářů z Androidu s Outlookem

Synchronizace kontaktů a kalendářů z Androidu s Outlookem

Nedávno jsem dostal otázku “Koupil jsem si Samsung Galaxy A5, ale nevím jak Androidí kalendáře a kontakty propojit s mým Outlookem na notebooku. Co s tím?” Samozřejmě, že to je možné.
V Android telefonu (mobilem), ať už se jedná o HTC (One (M8), Butterfly), Sony (Xperia Z1, Z2, Z3, Z4, Z Ultra), LG (G2, G3 G Flex), Samsung (Galaxy Note 3, Note 4, Note Edge, Galaxy Edge, Galaxy A3, A5, Alpha, S5) nebo jiný máte možnost nastavit Gmail účet, který podporuje službu CardDAV/CalDAV Teď již stačí nějaká aplikace, která bude fungovat podobně jako v minulosti fungoval Google Apps Sync for Microsoft Outlook nebo Google Calendar Sync.

Co se stalo?

Od 8. ledna 2014 byla ukončena služba pro synchronizace Gmail účtů s Outlook, kterou Google poskytoval zdarma. Nyní je dostupná jen pro placené zákazníky Google Apps. 

ECO je plugin pro Outlook s podporou CardDAV a CalDAV


EVO Collaborator for Outlook a Outlook spolu zajistí obousměrnou synchronizaci vašeho Gmail účtu a Outlooku. Změny provedené ve vašem Gmail účtu se poté následně automaticky přenesou na váš telefon s Androidem.

Co jsou CardDAV a CalDAV?


CardDAV a CalDAV jsou standardní protokoly pro API navržené organizaci IETF a specifikované jako RFC. Jedná se o standard pro sílení kalendářů a kontaktů. Google používá tento API pro správu svých kalendářů a kontaktů a zákazníci jej také mohou využít.

Jak na to?

S aplikací ECO to je jednoduché:

  1. Stáhněte ECO z oficiálních stránek EVO a nainstalujte s administrátorskými právy.
  2. Spusťte Outlook a klikněte na záložku EVO v horním panelu. Klikněte na Nastavit profil.
  3. Zvolte Profile #6. Zadejte vaši emailovou adresu zaregistrovanou na Gmailu do kolonky Emailová adresa nebo uživatelské jméno a klikněte na TEST pro spuštění autentizace přes Google OAuth 2.0

  4. Po dokončení bude váš Android automaticky synchronizován s vaším Outlookem.

Postavte si svůj vlastní cloud!

Gmail je výborným řešením pro jednotlivce, ale už není tak vhodný pro firmy, kde je potřeba nakládat s mnoha uživateli a informacemi. Proč si neudělat vlastní řešení?

EVO Mail Server

Stáhněte a nainstalujte EVO Mail Server s přídavkem pro CardDAV a CalDAV (ECA). Poté můžete všechny vaše firemní kontakty, kalendáře a úkoly synchronizovat s Outlookem. Jedná se jedno z několika možných řešení, ale dobrých řešení.

Žádné komentáře:

Okomentovat