pátek 23. prosince 2016

Synchronizace Google kalendáře a Gmailu s Outlookem v reálném čase přes push notifikace

Synchronizace Google kalendáře a Gmailu s Outlookem v reálném čase přes push notifikace

Od předešlého článku o synchronizaci Google kalendáře s Outlookem již uplynuly dva roky, a od té doby se mnoho věcí změnilo. Pokud jste předchozí článek četli, již víte, jak na synchronizaci Google kalendáře a kontaktů s Office 365 a s Outlook 2016, 2010, 2013 a 2007. V dnešním článku se dozvíme, jak na synchronizaci Google Task s Outlookem a jak synchronizovat Google kalendář v reálném čase, a jak synchronizovat emaily v Gmailu s Outlookem v reálném čase technologií IMAP a push notifikací. 


Pro připomenutí:
Google Calendar Sync: Chyba 2016 při synchronizaci kalendáře.

Předešlá chyba se začala zobrazovat v srpnu 2014 uživatelům aplikace Google Calendar Sync for Outlook. Důvodem bylo, že se Google rozhodnul ukončit tuto aplikaci pro synchronizaci, která byla původně zdarma. Místo tohoto řešení museli uživatelé použít nástupce GASMO (Google App Sync for Microsoft Outlook) zatímco Microsoft ještě neimplementoval způsob jak provést synchronizaci Googlovských kontaktů, kalendářů, a úkolů s nejnovějším Outlookem 2016. Uživatelé Gmailu hledali alternativu ke GASMO pro svůj Outlook od té doby až doteď. 

Technologie push 

Kromě problému týkajícího se GASMO je další problém, a to, že většina z vás používá Android telefon. Když vám přijde do Gmailu email, automaticky vás na to telefon upozorní. Asi je to pro vás již automatické, ale věděli jste, že se jedná o funkci Gmailu Push Email? S touto funkcí dostanete okamžité upozornění na příchozí email, ale Outlook je bohužel navržen kontrolovat novou poštu každých pár minut. Zajímá vás, zda existuje podobná funkce pro Outlook pro okamžité upozornění na nový email jako má Gmail?

Jak funguje synchronizace Google kalendáře s Outlookem v reálném čase?

Položky kalendáře, které jste vytvořili (například, ve vašem Android telefonu) jsou automaticky a okamžitě přenesena na vaše další zařízení. Z toho co vím, tak většina ostatních nástrojů na synchronizaci stále spoléhá na manuální nebo načasovanou kontrolu, zda v kalendáři něco přibylo. 

Co jsou push notifikace Gmailu?

Nové emaily, které přijdou do vaší Gmail schránky jsou automaticky zobrazeny technologií Gmail Push Notification. Google odešle upozornění na vaše další zařízení a další programy, které používáte. Poté uslyšíte na vašem telefonu zvuk s upozorněním a dojde ke stáhnutí nově přišlé pošty.
 

Je možné synchronizovat jak emaily z Gmailu, tak také Gmail kalendář v reálném čase pomocí výše uvedené technologie?


Samozřejmě, že to jde! EVO Collaborator for Outlook to zvládne. Kromě synchronizace kontaktů a úkolů bude nyní používána technologie synchronizace v reálném čase pro vaše schůzky v kalendáři a emaily, místo předešlého způsobu synchronizace po uplynutí určitého času.

Technologie, které používá EVO Collaborator for Outlook


EVO collaborator for Outlook používá mnoho rozdílných API od Google, mezi které patří Google Contacts API, Google Calendar API, Gmail API, a Google Tasks API, které umožní Outlooku komunikovat se službami Google. Také je využívána technologie CardDAV a CalDAV pro synchronizaci s dalšími populárními servery, například iCloud, Synology, Yahoo!, GMX, ownCloud, a mnoho dalších. 

Krátký přehled, jak nastavit synchronizaci ECO s Google kontakty, kalendáři a úkoly

1. Stáhněte a nainstalujte EVO Collaborator for Outlook jako administrátor.

2. V Outlooku 2007, 2010, 2013, 2016 klikněte na pás EVO


3. Klikněte na Nastavit profil a zvolte Profil #6 


4. Zadejte váš Gmail účet (pokud je váš účet v Outlooku již nastaven, bude automaticky zjištěn a zadán). Klikněte na tlačítko TEST pro pokračování k oknu Google OAuth 


5. Po přihlášení klikněte na Uložit, a poté okno můžete zavřít. Automaticky dojde k synchronizaci. Klikněte na záložky Kalendář, Kontakty, Úkoly v levém dolním rohu kde uvidíte všechny vaše synchronizované údaje pod Gmail kontakty, Gmail kalendář, Gmail úkoly.


Kompletní a jedinečný doplněk Gmailu pro Outlook je konečně zde.
S funkcemi ECO pro synchronizaci Google kontaktů, kalendářů, a úkolů a také s novou funkcí push notifikací Google kalendáře a emailů je nyní Outlook a Gmail jako jedna rodina.

Žádné komentáře:

Okomentovat