neděle 25. prosince 2016

Nastavení Gmail účtu v Microsoft Outlook 2016

Nastavení Gmail účtu v Microsoft Outlook 2016


Použitelné pro: Outlook 2016, Outlook 2013, Outlook 2010, Outlook 2007, Gmail, Google kalendář, Google úkoly

Z různých důvodů mnoho lidé preferuje integrovat Google služby do svého Outlooku místo používání webového rozhraní Gmailu. V tomto návodu použijeme Gmail účet pro příklad ukázání jak nastavit účet Gmail v Outlooku a použít protokol IMAP a SMTP. 

Přidání Gmail účtu

Nastavení Gmail účtu v Outlooku je jednoduché. Jedná se jen o několik kroků:

1. Klikněte na [Soubor] v levém horním rohu 2. Klikněte na [+ Přidat účet]


3. Klikněte na [E-mailový účet] a zadejte vaše jméno, emailovou adresu a heslo. Poté klikněte na tlačítko [Další >] v pravém rohu.


4. Zhruba po uplynutí 10 – 15 sekund bude váš Gmail IMAP účet nastaven. Klikněte na tlačítko [Dokončit] pro uzavření. 5. V navigačním panelu na levé straně uvidíte vaše Gmailové složky. 


 

Na rozdíl od jiných programů pro správu emailů, v kterých musíte vyplnit název serveru a požadované porty, v Outlooku nic takového vyplňovat nemusíte, protože si automaticky dokáže zjistit nastavení Gmailu. 


Nastavení složek

V Outlooku si můžete zobrazit seznam všech složek co v Gmailu máte a stahovat jen některé. Není nutné stahovat všechny, pokud nechcete. Například nemusíte stahovat složku [Gmail]/All Mail a tím ušetříte spoustu času a dat.

Zjednodušte si vaši práci s Google v Outlooku

Pokud používáte Gmail a Outlook, tak byste určitě také rádi viděli vaše Google kontakty, kalendáře a úkoly přímo z Outlooku. Pro tuto funkci doporučuji synchronizaci některým z doplňků pro Outlook od třetích stran. Kontakty, kalendáře a úkoly se často mění a rozhodně stojí za to, mít je aktualizované na všech vašich zařízeních a počítačích. 


Je to překvapivé, ale i v roce 2016 stále Gmail neposkytuje funkci Push Mail Notification pro účty nastavené v Outlooku. Jediným řešením, jak být upozorněn na novou příchozí poštu přes IMAP je nechat vybránu složku Inbox mého účtu. 


Nástroje na synchronizaci
Existuje několik programů pro synchronizaci Outlooku, například gSyncit, Companionlink, OggSync, Sync2, SyncMyCal a EVO Collaborator for Outlook. Co použít, pokud hledáte řešení pro synchronizaci Google kontaktů a úkolů a zároveň chcete být v reálném čase upozorněn na změnu v kalendáři a emailu? EVO collaborator for outlook je zatím jediným řešením, které poskytuje všechny tyto funkce a doporučil bych ho uživatelům Gmailu, kteří používají Outlook jako jejich hlavní nástroj pro poštu.

Žádné komentáře:

Okomentovat